Célok nélkül minden zavar. Hogyan kapcsolódik egy diák frusztrációja a saját márkádhoz?

2025.03.29

Néhány hete figyeltem meg valamit. A nálunk duális képzésen lévő középiskolás diákok egyre gyakrabban panaszkodnak. Hol az iskola épületére, hol a tanárokra, hol a napi rendszerre. Folyamatos fröcsögés, mintha semmi sem lenne elég jó. Ismerős?

Elsőre talán azt gondolnánk, hogy csak a tinédzserkori lázadás. De szerintem valami sokkal mélyebbről jön. Ezek a fiatalok nem rosszak. Egyszerűen nincs céljuk. És ha nincs cél, akkor minden más kezd el idegesíteni.

A cél az, ami értelmet ad annak, ami épp most történik.

Ha tudom, hogy miért kell átmennem egy unalmas tanórán, ha tudom, hogy miért érdemes túlélni egy fárasztó napot, akkor más szemmel nézem a körülményeket is. Nem az iskola falát nézem, hanem azon gondolkozom, mikor tudok végre elkezdeni azt, ami igazán izgat. Amiben ott vagyok én. A jövőm. A vágyam. A saját sztorim.

És most jön a csavar: ez nem csak a diákokra igaz. Ez rád is igaz.

Akár vállalkozó vagy, akár most indítod az első ötleted, vagy csak keresed a saját utadat, minden ilyen frusztráció – a rendszertelenség, a halogatás, a türelmetlenség – abból eredhet, hogy még nem látsz tisztán. Nincs egy erős miérted. Pedig pont ez a belső tűz az, amire a legnagyobb márkák is épülnek.

A márkád ugyanis nem a logóddal kezdődik. Nem a weboldal dizájnnal. Hanem azzal, amit belül érzel magaddal kapcsolatban.

• Tudod, ki vagy?

• Tudod, mit képviselsz?

• Tudod, mi az, amit másoknak akarsz adni?

Mert ha ez nincs meg, akkor jönnek a kifogások: a piac szűk, a konkurencia sok, nincs elég követőm, nem jó a reklám. Ugyanaz a belső zúgolódás, mint a diákoknál – csak vállalkozói kiadásban.

De ha van egy célod, ha van egy történeted, egy vágyott jövőd, amit meg akarsz teremteni, akkor ezek a zavaró körülmények egyszerűen háttérbe szorulnak.

Mindenki a saját márkáját építi, akár tud róla, akár nem.

És minden egyes döntés, minden egyes frusztráció, minden egyes reakció formálja azt a képet, amit a világ lát belőlünk.

Szóval a kérdés nem az, hogy építesz-e márkát. Hanem az, hogy milyen minőségben.

A céltudatosság, az önazonosság, az, hogy képes vagy felülemelkedni a kifogásokon, ezek az igazán erős márkaépítés alapkövei.

És ha ezeket már most tudatosítod, akkor nem csak egy sikeres vállalkozást fogsz építeni, hanem egy hiteles, inspiráló, hosszú távon is életképes saját márkát. Azt, amire mások is felnéznek. És amihez jó érzés tartozni.


© 2024 Minden jog fenntartva
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen!